444 1 687
 

ARGE

GELİŞİMİN DESTEKÇİSİ
AR-GE MERKEZİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tarafından Onaylı Ar-Ge Merkeziyiz.

ARGE ve yenilik faaliyetleri güçlü bir geleceğin için altın anahtarı haline gelmiştir. Bu fikir doğrultusunda; Motus Otomotiv Makine ve Metalurji San ve Tic A.ş. “29.12.2017” tarihinde 5746 Sayılı Kanun Kapsamında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “ARGE Merkezi” olarak tescil edilmiştir.

Şirketimiz ARGE Merkezince;

• Faaliyetlerimiz kapsamında bilgi üretmeyi amaç edinen ve var olandan faydalanarak bilgiyi sistematik bir şekilde daha öteye taşıma prensibini taşımaktadır.
• Yenilikçi bir bakış açısıyla inovasyon yapmayı benimsemiştir.
• Teknoloji bakış açımız; var olanı ilerletme ya da yeni bir teknolojinin öcüsü olmaktır.
• Çalışmalarında; minimum enerji tüketimi, maksimum verimlilik ve en yüksek kalite standartlarında uygun ürün elde etmeyi hedeflemektedir.
• Tüm bunları yaparken; çevreye duyarlı, insana ve doğaya saygı gösteren bir tutumda hareket edilmektedir.
• Proje fikirleri sonucunda doğacak patent hakları konusunda çalışmalar yürütülürken, Fikri Sınai Mülkiyet Haklarına uygun davranış sergilemeyi de ilke edinmiştir.


ARGE Merkezi sahip olduğu bu bilinç doğrultusunda hareket ederken; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK TEYDEB, KOSGEP gibi platformlarda çok sayıda proje başarmış ve halen yürütmektedir. Bilgiyi etkin bir şekilde kullanan Motus ARGE, aynı zamanda elde edilen verilerin çeşitli ulusal-uluslararası platformlarda yayına çevrilmesiyle literatüre de büyük katkılar sağlamaktadır. ARGE Direktörlüğü altında faaliyetini sürdüren “Fikri Sınai Mülkiyet Hakları” birimimizce yürütülen çalışmalar sonucunda; tescil edilmiş ve başvurusu yapılarak incelemesi devam eden ulusal ve uluslararası patent çalışmaları etkin bir şekilde sürmektedir.

Sektöre yön veren güç

“ Sektöre Yön Veren Güç” sloganıyla sektöründe faaliyet gösteren SCF; güçlü altyapısı, gelişmiş makine parkı, yüksek kapasiteli üretimi, geniş ürün gamı, yetkin ve tecrübeli personeli ile ulusal ve uluslararası zeminde büyüyen bir markadır.